İngilizce Gramer Kontrolü için Program ve Uygulamalar

LaEscritora

Moderator
Moderator
18 Ağu 2020
2
1
3
İngilizce blog yazmak veya web sitenizi İngilizce'ye çevirmek istiyorsanız bu listedeki program ve uygulamalar sizin için çok faydalı olacaktır. Dünya çapında Google aramaları çoğunlukla İngilizce'dir
Ayrıca İngilizce içerik talepleri de artıyor. Bu yüzden bloggerlar, içerik yazarları ve yeni bir dilde yayım yapmak isteyen webmasterlar için seçenekler arttı Bunun haricinde sadece İngilizce yazma yeteneğinizi geliştirmek isteyenler içinde çok yararlı program ve uygulamalar var.

Grammarly

Günümüzün popüler uygulamalarından biri olan Grammarly İngilizce yazım kontrolü üzerine odaklanmıştır
Ücretsiz sürümü basit gramer hataları ve kelimelerin yanlış yazımlarını düzeltmede çok faydalı olmaktadır. Ama daha ileri seviye gramer hatalarının düzeltmesi için ücretli sürüme geçmek gerekmektedir.

Ginger Software

Ginger hem bilgisayar hem de mobil cihazlar için kullanışlı seçenekler sunmaktadır. Yazım kontrolü dışında çeviri hizmeti de vardır. Ücreti de Grammarly'ye kıyasla kısmen daha uygundur. Ek özellikler nedeniyle de tercih edilebilir bir uygulamadır.

Scribens

Scribens, internet sitesinden yazım kontrolü yapabileceğiniz harika bir programdır. Ücretsiz versiyonundan bile çok fayda sağlarsınız. Alternatif kelime önermesi gibi yararlı özellikleri de vardır. Bu sayede dilinizei geliştirebilirsiniz. Premium seçeneğinde aylık ve üç aylık ödemelerde mevcuttur.

Hinative

Hinative aslında bir dil uygulamasıdır. Soru cevap formatında biraz karışık bir yapısı var.Ama bir kez alıştıktan sonra çok faydası olur.Premium seçeneğinde ise yazım yanlışlarınız için anadili olan kişilerden yardım alabilirsiniz. Tabi cümleleriniz uygulamada yayımlandığı için özgünlük kontrolüne nasıl etki eder bilmiyorum.

LanguageTools

Language tools birden fazla dilde yazım kontrolü imkanı sunar. Ingilizce haricinde de yazım kontrolü yapabileceğiniz iyi bir seçenektir ücretsiz versiyon kelime sınırı vardır. Yoğun şekilde kullanmak için Languge Tools Plus'a geçmeniz gerekmektedir.

Sapling

Windows mağazası üzerinden bilgisayarınıza indirebileceğiniz bir İngilizce gramer kontrol uygulamasıdır. Tabi daha çok İngilizce yazma yeteneğini geliştirmek isteyenlere hitap etmektedir. Ücreti diğer uygulamalardan fazla olmakla birlikte aylık ödeme seçeneği de vardır. Ayrıca ücretsiz deneme sürümü de vardır.
 
Tepkiler: admin

Bu çeriği görüntüleyen kullanıcılar (Kullanıcı: 0, Ziyaretçi: 1)